O mnie

img-1

Witam serdecznie na stronie, na której poznasz bliżej mnie i moje psy. Znajdziesz tutaj informacje na temat moich treningów i przygotowania psów zarówno do ciężkiej pracy, jak i do zawodów. Relacje z psami opieram na głębokim zaufaniu, a moje psy są dla mnie ogromnie ważne. Razem żyjemy, razem ciężko pracujemy, razem walczymy o miejsce na podium. Mimo ambicji nie wyobrażam sobie sytuacji, w której wymieniam psa na „lepszy model” lub zmuszam do realizowania moich pomysłów.

Obecnie najbliższe sercu są mi teriery. Wybrałam rasę, przy której czuję się dobrze. Pasują mi ogromnie zarówno ich zalety, jak i wady. Myślę, że sama jestem takim porywczym terierem i dlatego tak dobrze rozumiem się z przedstawicielami tej rasy. Nie bez znaczenia jest fakt, że jak to terier lubię działać inaczej niż wszyscy i uznaję zasadę, że trudniej znaczy ciekawiej. Praca z wymagającą rasą stawia przewodnikowi wyższe wymagania, moje psy są tym samym moimi najlepszymi, najbardziej surowymi trenerami. Moje podejście rozszerza się na innych – jestem więc wielką propagatorką trenowania wszelkich ras oraz kwestii, by wybierać rasę dopasowaną do naszego temperamentu, a nie do panujących trendów.

Od kilkunastu lat jestem zaangażowana w szkolenie psów ratowniczych, terapeutycznych, asystujących. Mając sportowe zacięcie zgłębiam różne psie sporty. Od kilku lat jestem aktywnym zawodnikiem mojej ulubionej dyscypliny – obedience, w której powoli realizuję kolejne cele. Dzięki moim psom poznałam smak zwycięstwa, choć wierzę, że te największe są ciągle przede mną.

Obecnie dzięki grupie wspaniałych przyjaciół prowadzę drużynę wielkich zapaleńców – nasz klub nazywa się Na Fali. Razem rozwijamy się, jeździmy na zawody i pokazujemy jak można świetnie się bawić trenując „nudne” posłuszeństwo sportowe. W centrum kształcenia zawodowego Silva Lupus prowadzę wykłady na temat szkolenia sportowego. W różnych miejscach w Polsce organizowane są seminaria, na których dzielę się moją metodologią pracy z psami. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa!

Formalnie jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, z tytułem magistra Informatyki. Co, wbrew pozorom, ma wielkie odbicie w mojej pracy z psami- analityczne myślenie, logika, algorytmy działania to coś, co towarzyszy mi nie tylko w pracy, ale na każdym kroku w życiu. Zawodowo zajmuję się grzebaniem w różnych językach programowania, z zamiłowania poszerzam moją wiedzę z zakresu grafiki.

Chcesz wiedzieć więcej- zapraszam do zwiedzania mojej strony!

Kontakt: joannahewelt@gmail.com