Fish4Dogs Polska

Fish4Dogs_logo

Od 2016 roku firma Fish4Dogs Polska została sponsorem głównym Dobisia i Taflona.

Każdego, kto posiada psy sportowe Fish4Dogs zaprasza do Sport Clubu. Stając się członkiem Fish4Dogs Sport Club otrzymujecie przywileje i ciekawe oferty.

Właśnie w trosce o psy sportowe, ich zdrowie, dobrą kondycję, jak najlepsze wyniki i wyśmienite starty Fish4Dogs Polska utworzył Fish4Dogs Polska Sport Club. By wspierać psy w czasie ich kariery sportowej, ale również zadbać o to, by po jej zakończeniu cieszyły się nienagannym zdrowiem i dobrą kondycją.

Oprócz nauczenia psa wykonywania poszczególnych ćwiczeń, trzeba zadbać by jego organizm był stale w nienagannej kondycji. Zapotrzebowanie energetyczne psa sportowego jest większe o około 1,5 do 2,5 razy w porównaniu do zapotrzebowania bytowego. Dodatkowo, jeśli pies trenuje w zimie to jego zapotrzebowanie energetyczne zwiększa się jeszcze o minimum 50%.

Karmy dla psów intensywnie trenujących powinny być bogate w tłuszcze, białko i węglowodany stanowiące źródło energii. Tego typu produkty muszą być wysoko strawne i łatwo przyswajalne, a przy tym nie mogą mieć zbyt dużej objętości. Te wszystkie cechy posiadają karmy Fish4Dogs. Podawanie psu sportowemu karmy słabo przyswajalnej lub nisko wydajnej stanowi znaczne obciążenie dla układu pokarmowego zwierzęcia i jest błędem.

Karmy Fish4Dogs są karmami mono-proteinowymi, to znaczy, że zawierają tylko jedno źródło białka zwierzęcego. Jest nim najwyższej jakości, pozbawione antybiotyków i hormonów mięso ryb. Białko ryb jest lekkostrawne, trawione przez psy w ponad 90%. W porównaniu białko z niskiej jakości wołowiny jest trawione tylko w 50-60%. To powoduje, że ryby są idealnym pokarmem dla psów sportowych.
Węglowodany w pokarmie psa dostarczają odpowiednią ilość energii. Fish4Dogs zastąpił pszenicę i inne zboża ziemniakami i grochem, które są zdrowszą formą węglowodanów. Uczulają one dużo rzadziej, są bogate w witaminy C, B6 i potas.

Używając jednocześnie ziemniaków i grochu w karmach Fish4Dogs zapewniamy zrównoważony indeks glikemiczny, który jest miarą wpływu węglowodanów na poziom cukru we krwi.
Zalecane jest dostarczanie psom pokarmów o niskim indeksie glikemicznym, gdyż powolne przyswajanie i stopniowy wzrost i oraz spadek cukru we krwi, powoduje mniejsze wydzielanie hormonu insuliny i pozwala ograniczać napady głodu.

Psy sportowe są znacznie bardziej narażone na kontuzje. Ich stawy są bardziej obciążone, znacznie częściej mogą występować stany zapalne lub przeciążeniowe, dlatego dieta jest tak bardzo ważna.
Ryby dzięki swojemu chrzęstnemu szkieletowi są naturalnym, bardzo bogatym źródłem siarczanów glukozaminy i chondroityny (siarczany są najbardziej przyswajalną formą tych substancji). Zarówno glukozamina jak i chondroityna ma nieoceniony wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu szkieletowego i funkcje chrząstek stawowych. Kwasy Omega- 3 posiadają naturalne właściwości przeciwzapalne. Formy EPA i DHA tych kwasów, znajdujące się jedynie w morskich źródłach, pomagają złagodzić bóle stawów, redukując stany zapalne.

Zdrowe, zbilansowane, wysoko strawne i łatwo przyswajalne jedzenie zapewni poprawne funkcjonowanie całego organizmu, zwiększy jego wydolność, poprawi wyniki sportowe.
Serdecznie zapraszamy do Fish4Dogs Polska Sport Club.

Fish4Dogs Polska Sport Club
t: +48 796 047 024
e: sport@fish4dogspolska.pl